Плануєте вечірку? Чи, може, сімейні посиденьки? Або просто хочете весело та цікаво провести час у компанії? Що ж, команда такої гри з радістю пропонує вам додати до свого вечірнього плану настільну гру «Качконіс», котра точно зможе захопити вас на декілька годин поспіль. Одна з її головних переваг – це варіативність, а також можливість підлаштовувати ігровий процес під ваше бажання, оскільки правилами надається можливість грати у декілька режимів, тому, ви зможете не тільки спробувати їх всі, а і обрати для себе той, який вам сподобається найбільше.
То про що ж ця гра?
Качконіс – це досить проста за своїми правилами карткова гра, котра передбачає можливість грати як маленькою компанією, так і компанією аж на вісім людей!
Щодо процесу гри, то на початку ігрової партії учасникам необхідно буде викласти ігрове поле у центрі столу(чи де ви будете грати), на котрому будуть лежати вісім числових карток. Карткову колоду з іменників необхідно перемішати та дістати звідти ще вісім карток, розмістивши їх біля номерів, а також ще трьома картками необхідно сформувати «резерв» та покласти сорочкою догори. Після цього карткову колоду з прикметниками також необхідно буде перемішати та видати по вісім карток кожному учаснику. Всі інші, нероздані картки знадобляться протягом ігрової партії.
Найстарший(за правилами) гравець стає першим дослідником, а учасник ліворуч другим. Проте, якщо учасників троє, то вистачить і одного дослідника.
Як ми вже казали, Качконіс передбачає можливість грати у декількох режимах, наприклад:
Режим коали
Режим дінго
Режим Сідней
Ігровий процес складається з раундів, а раунди поділені на дві фази: А та Б.
На початку раунду дослідникам необхідно буде перемішати числові картки, одна рандомна з них дістається та показується іншим гравцям, оце і буде качконіс, котрого необхідно знайти. Гравець ліворуч від дослідників стає першим провідником, вступає у дію фаза А:
Провіднику необхідно обрати прикметник, описуючий ціль найкраще, чи можна пропустити свою чергу ходу, але наступному гравцю усе одно необхідно буде виконати цю дію, якщо у гравця тільки три картки, то він може взяти собі ще одну з доступної колоди, після чого вступає у дію фаза Б:
У гру вступають дослідники, котрим необхідно прибрати один чи два іменники, котрі зовсім не будуть підходити до прикметника, якщо після цього команда не програє чи не перемагає, то у дію вступає наступний провідник. Команда гравців перемагає у тому випадку, якщо лишається лише одна картка – качконіс, якщо і його вилучають з гри – команда програє.
Після цього починається новий раунд гри. По завершенню четвертого раунду ігрова партія закінчується, гравцям необхідно підрахувати кількість влучних здогадок та визначити успіх.
Такий процес гри відбувається у режимі Коали.
У режимі Дінго гравці самі можуть визначати кількість ігрових партій.
У режимі Сіднею команда гравців може ще збільшитися, а провідників стає троє.